ГлавнаяРегистрацияВход ДЮСШ-2 м.Харків Субота, 18.05.2024, 06:54
  Хокей на траві Приветствую Вас Гость | RSS

Дитячо-юнацька школа №2 запрошує
всiх бажаючих учнiв на заняття
до секцiї хокею на травi
      Заняття проводить старший тренер Бугайова Людмила Анатолiївна: (моб.) 050-300-57-90
Запис учнiв проводиться:
      - у понедiлок з 17.00 у спортивному залi ХЗОШ № 35 – пров. Лиманський 1
         (р-н «Основа» );
      - у вiвторок з 16.00 у спортивному залi ХЗОШ № 41 – вул. Достоєвського 14
         (р-н Основянского лугопарку);

Хокей на траві

Ігри на кшталт сучасного хокею на траві існували в другому тисячолітті до нашої ери в Єгипті, Персії, Греції Аналогічні ігри (прообраз сучасного хокею на траві) також існували в Шотландії (шинти), в Італії (паганика), Німеччині (кольбе) і Франції (хоке). В середині 19 ст. в Європі стали з'являтися перші хокейні клуби. У 1907 році остаточно сформувалися і затвердилися правила гри в хокей, а в 1908году з'явилися не лише чоловічі, але і жіночі команди. У Україні (тоді ще в Радянському Союзі) хокей на траві був введений в 1960 роки. У 1967 році була створена Федерація хокею з м'ячем і хокею на траві СРСР. Також стали проводитися юнацька першість і ігри жіночих команд.

Хокей на траві - це командна спортивна гра, команда в якій складається з одинадцяти чоловік з кожного боку. Гра проходить на спеціально розміченому майданчику наступних розмірів : 81-91 на 50-55 метрів, тривалість гри - 70 хвилин, які діляться на 2 тайми по 35 хвилин з перервою. Спортивні снаряди, що використовуються в хокеї на траві, - ключка і м'яч.
Хокей на траві вважається літнім видом олімпійського виду спорту, один з найпопулярніших видів хокею. Організацією змагань займається Міжнародна федерація хокею (МФХ, або ФИХ - від Federation Intenationale de Hockey).
Існує индорхоккей - це різновид хокею на траві в закритих в приміщеннях, який відноситься до окремого виду спорту, що відрізняється від інших видів покриттям майданчики, її меншим розміром і кількістю гравців в кожній команді.
Найбільшою популярністю хокей на траві користується у Великобританії.

Правила гри в хокей на траві полягають в наступному: загнати найбільшу кількість голів у ворота суперника за допомогою ключки без торкання м'яча руками або ногами. Єдиний гравець, який може це робити, - воротар. Покриття поля при цьому виді хокею - трав'яне, зараз найчастіше застосовується искусственное.
         Перемагає команда, яка за відведений час гри заб'є більше голів, ніж суперник. При рівному рахунку оголошується нічия, або дається додатковий час на визначення переможця. Цікавим фактом в історії хокею на траві являється той, що Індія - країна, яка має золоту медаль по цьому виду спорту.
         Специфіка гри наступна. На початку гри два гравці - по одному представникові від кожної команди - кладуть між собою м'яч і після цього одночасно торкаються поля праворуч від нього, після цього стикаються поля праворуч від нього, після цього стикаються плоскими сторонами ключок над м'ячем. М'яч вважається введеним в гру після триразового повторення.
У хокеї на траві треба показати відмінне володіння м'ячем, щоб при спробі забити м'яч у ворота супротивника досягти ударного круга. Гол зараховується у тому випадку, якщо м'яч повністю перетнув лінію воріт або якщо один з нападаючих торкнувся м'яча в зоні ударного круга. До складу команди входять: 1 воротар, 2 захисники, 3 півзахисники, 5 нападаючих. 2 запасні гравці (з них 1 воротар) можуть бути використані 1 раз впродовж усього часу гри.

Автобіографія команд «Вікторія» та «Азалія» ДЮСШ-2

16 квітня 1990 року в Харкові було відкрито відділення хокею на траві в ДЮСШ №2. В цьому ж році була створена команда "Вікторія", яка брала участь в чемпіонатах і першості України по хокею на траві, а також в зимових чемпіонатах і першості України по індорхокею. Команда "Вікторія" захищала честь Харківської області в спартакіадах України.
Всі 10 років командою "Вікторія" керувала чудовий педагог і тренер В.П. Кальмус. Валентина Петрівна виховала багато талановитих спортсменок, які виконали нормативи МС і КМС. Видатними гравцями команди були майстри спорту: Кохановська Ю., Лученцова Л., Силаєва В., Маслій Л., Балаба А., Корчевцева С. і багато інших. Маслій Л., Кочевцева З. і Балаба А. були учасницями Кубка Європейських Чемпіонів в 1999 році і в 2001 році та виступали за спортивний клуб "Колос".

З 2001 року з командою "Вікторія" працює Бугайова Л.А.. Команда приймала участь в чемпіонатах і першостях України по хокею на траві та індорхокею в дивізіоні "Б". В команді грали молоді, талановиті спортсменки - Осадча К., Жданова Н., Сергієнко О. Вони були запрошені в молодіжну збірну команду України і в її складі грали Чемпіонат України в дивізіоні "А".

В 2003 році була створена дитяча команда "Азалія”, яка приймає участь в дитячих першостях України з індорхокею, міжнародних дитячих турнірах: "Золота осінь”, "Еко-продукт”, "Юні зірочки”. Ця команда входить до десятки провідних команд України.

«  Травень 2024  »

• Міністерство освіти і науки України